Cyberbezpieczeństwo Dolnego Śląska
Dolny Śląsk jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów w UE. Gęsta sieć połączeń drogowych i kolejowych oraz dynamicznie rozwijająca się gospodarka czy inwestycje, dają zatrudnienie tysiącom mieszkańców. Wszystko, co nam służy i ułatwia codzienne funkcjonowanie, wymaga ochrony. W erze postępującej cyfryzacji ryzyko cyberataków jest coraz większe. Technologia wkracza we wszystkie sfery naszego życia, a Makroklaster jest konieczną odpowiedzią na współczesne cyberzagrożenia.
Wrocław - miastem wolności i otwartości, również na nowe technologie
Wrocław nie jest i nigdy nie był miastem skończonym. Ale może być miastem wymarzonym. Bądźmy bliżej siebie – także dzięki technologii – lecz nie zapominajmy o tym, że nowe rozwiązania to także nowe wyzwania, z którymi musimy i z którymi chcemy się zmierzyć. Słowem kluczem staje się „bezpieczeństwo”. Bezpieczeństwo przesyłu danych, bezpieczeństwo dostępu źródeł energii, ale także bezpieczeństwo przy dostarczaniu do mieszkań i domów wody, czy choćby w transporcie miejskim.
Cyberbezpieczeństwo to priorytet dzisiejszych czasów
Cyberbezpieczeństwo staje się priorytetem. Odpowiedzią na te wyzwania jest powołanie Makroklastra. Politechnika Wrocławska jako inicjator przedsięwzięcia oferuje swój największy potencjał: kadrę o interdyscyplinarnych umiejętnościach, badania na światowym poziomie i nowoczesną infrastrukturę badawczą, w tym superkomputery dużej mocy. Chcemy zadbać o bezpieczeństwo publiczne.
Cyfryzacja firm to troska o cyberbezpieczeństwo
Optymalizowanie rzeczywistości biznesowej, inwestowanie w nowe technologie, stawianie na innowacyjne rozwiązania czy zarządzanie pracą wielu ludzi, to duża odpowiedzialność i dbałość o bezpieczeństwo. Wraz ze wzrostem cyfryzacji przedsiębiorstw, wzrasta troska o cyberbezpieczeństwo. Warto angażować się w tego typu przedsięwzięcia, aby bezpiecznie prowadzić biznesy.