IBM

IBM to jedyny koncern informatyczny na świecie o ponad 100-letniej tradycji. W Polsce obecny od ponad 30 lat.

IBM prowadzi działalność w 175 krajach dostarczając rozwiązania chmury hybrydowej, AI oraz usługi biznesowe. Przełomowe innowacje IBM w zakresie AI, obliczeń kwantowych, usług chmurowych i biznesowych wpływają na przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej klientów.

Na polskim rynku IBM działa od 1991 roku. Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie, a oddziały w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. IBM Polska zapewnia kompleksową ofertę usług doradczych oraz produktów, niezbędnych
w budowaniu innowacyjnych rozwiązań zarówno dla dużych przedsiębiorstw, administracji państwowej, jak i dla małych
i średnich firm.

IBM posiada w Polsce również szereg specjalistycznych centrów, takich jak Centrum Usług Finansowo-Księgowych i Laboratorium Oprogramowania IBM w Krakowie oraz IBM X-Force Command Center we Wrocławiu.

IBM Logo
Zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego zawsze będą towarzyszyć światowym wysiłkom na rzecz cyfryzacji.

Sytuację wykorzystują cyberprzestępcy, których techniki działania stają się coraz bardziej wyrafinowane. Skalę problemu można łatwo dostrzec, analizując rosnące w ostatnich latach całkowite koszty naruszenia danych w przedsiębiorstwach. W takiej rzeczywistości nauka, biznes i samorządy powinny być szczególnie wyczulone na nowe zagrożenia oraz ich potencjalne konsekwencje. Kwestią strategiczną jest poprawna ocena ryzyka cybernetycznego i podjęcie kroków wyprzedzających, łącznie z wdrożeniem zasady „zero zaufania”. IBM jako partner dolnośląskiego Makroklastra – Technologie w Bezpieczeństwie Publicznym chce wzmocnić proces tworzenia i wdrażania technologii wspierających bezpieczeństwo. Posiadamy wyróżniające się doświadczenie w obszarze cyberbezpieczeństwa, którym chętnie podzielimy się w ramach funkcjonowania Makroklastra.

- Daniel Donhefner, Associate Partner, IBM Consulting Cybersecurity Services, Northern, Central and Eastern Europe