PGE

PGE Polska Grupa Energetyczna jest największym przedsiębiorstwem elektroenergetycznym w Polsce, dostawcą energii elektrycznej oraz ciepła do ponad 5,5 mln klientów oraz liderem zmian w polskiej energetyce.

Strategia Grupy PGE przedstawia plan transformacji i drogę do dekarbonizacji wytwarzania oraz ogłosiła cel neutralności klimatycznej do 2050 r.

Plan inwestycyjny Grupy PGE obejmuje m.in. budowę największych w kraju elektrowni wiatrowych na Bałtyku. Do 2030 roku powstaną dwie morskie farmy PGE o łącznej mocy 2,5 GW oraz co najmniej 1 GW po 2030 roku.

Strategicznym celem PGE jest posiadanie co najmniej 6,5 GW mocy zainstalowanej w tej technologii do 2040 roku. Do 2030 roku Grupa PGE wybuduje także 3 GW nowych mocy w fotowoltaice, rozbuduje portfel lądowych farm wiatrowych o co najmniej 1 GW, jak również wybuduje co najmniej 800 MW magazynów energii, zwiększając możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii i poprawiając niezawodność zasilania. Ponadto wspólnie z ZE PAK i koreańskim KHNP, PGE planuje wybudować elektrownie jądrową w regionie konińskim, z której pierwszy prąd popłynie w 2036 roku.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest liderem krajowej transformacji energetycznej i największym producentem zielonej energii w Polsce.

Grupa PGE jest obecna w całej Polsce, w tym także na Dolnym Śląsku, będąc jednym z największych pracodawców regionu. Jest to także obszar, gdzie planujemy nasze przyszłe projekty inwestycyjne, które wzmocnią bezpieczeństwo energetyczne Polski, jak również stworzą nowe miejsca pracy. Dlatego współpraca z samorządem województwa dolnośląskiego oraz ze środowiskami naukowym i akademickim we Wrocławiu w ramach Makroklastra jest dla nas niezwykle cenna.

Prezes PGE Wojciech Dąbrowski
Wojciech Dąbrowski,
Prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej